Linear Bearing LMKP10UU Ploit Flange Type Linear Bearings 10x19x29mm LMKP 10UU LMKP 10MM Linear Bearing LMKP10 UU Linear Ball Bearings
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
04
quantity
Product details
Category
  • Bearing
  • Model:LMKP10UU; Number of Ball Rows: 4; Quantity: 1 Lot = 4 PCS
  • Inner diameter: 10 mm; Outside diameter: 19 mm; Length: 29 mm
  • Dynamic Cr: 38 kgf; Static Cor: 56 kgf; Surface Roughness: Ra 0.05
  • Material: 52100 Chrome Steel; Coatings: Antirust oil
  • Structure: Linear Motion Bearing; Torque Capacity: 10*19*29mm